KONST / Litografier / Färglitografi 14609382
nr 1460 9382
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Gruvarbetare. Signerad, numrerad 268/300. Färglitografi, bildmått: 28x38 cm, yttermått inklusive ram: 51x59 cm
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
500 kr
måndag 11 april 2022
kl 18:02:06
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman